ÇİMSTONE TEZGAH KULLANIMI

Çimstone Tezgah Kullanımı

Çimstone Mutfak Tezgahı

Mutfakta Çimstone Mutfak Tezgahı, dünya standartlarında, üstün nitelikli, en moda, en şık kuvars yüzeylere sahip mutfaklar anlamına gelir.
Kuvars yüzeye sahip Çimstone Mutfak Tezgahınızı kullanırken nelere dikkat etmelisiniz. ?

Aşağıda Çimstone mutfak Tezgahı kullanıcıları için bilmeleri gereken her türlü detayı anlatmaya çalıştık, cevapları bulamadığınız her türlü sorunuzda 0 216 466 22 60 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Çimstone Mutfak Tezgahı Özellikleri

Yüksek aşınma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.
Leke tutmaz , gözeneksizdir ve kolay temizlenir.
Parlatma ve cila istemez.
Özel bakım gerektirmez
Hijyenik malzemedir.
Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez.
Çimstone Mutfak Tezgahının Günlük Temizliği

Tezgahınızda temizlik için nemli ve yumuşak bir bez ve sıvı deterjan kullanabilirsiniz.Durulama önemlidir ve her temizlik sonrası mutlaka yapılmalıdır.

Aşıdırıcı içeren temizleyiciler Çimstone Mutfak tezgahınıza zarar vereceğinden dolayı kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

Çimstone Tezgahınız cilalı parlak yüzeyi nedeniyle kir tutmama özelliğine sahiptir. Ancak herhangi bir kirlenme yada lekelenme durumunda tezgah beklemeden derhal temizlenmelidir.Aksi halde tezgahta uzun süre bekleyen leke ve kirlerin çıkması zor olabilecektir.

Bu şekilde oluşmuş lekeler dikkatlice Çimstone kuvarsa yüzeye zarar vermeden temizlenmelidir. Bunun için mutlaka deterjanlı su ile temizlik yapıp hemen ardından tezgah yüzeyi kurulanlamalıdır.Lekelerin zorluğuna göre çamaşır suyu içeriki deterjanda kullanılabilmektedir.

Çimstone tezgahı uzun yıllar ilk günkü gibi kullanmak mümkündür. Uzun ömürlü tezgah kullanımı için tezgahı temizleme yöntemleri yerine tezgahı kirletmekten kaçınmanızı öneririz. Tezgah üzerinde birikip oluşacak yoğun yağ lekeleri ve pas lekeleri Çimstone tezgah için zorlayıcı lekelerdir. Özellikle tezgah temizliğinde bu tip lekelerin temizliği sırasında Çimstone tezgahın yüzey parlaklığının zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

ÇimstoneMutfak tezgahı kuvars içeriklidir. Kuvars çok sert bir mineraldir bu nedenle Çimstone tezgah çizilmelere karşı oldukça dirençlidir. Mutfak Tezgahı olarak kullanılan granit tezgah,çimstone tezgah ve mermer tezgaha göre çizilmeye en dirençli mutfak tezgahı Çimstone Mutfak Tezgahıdır.

Çimstone tezgah içerdiği kuvars minerali sayesinde parlaktır, beenco tezgahın parlak yüzeyi herhangi bir cila ile parlatılmamaktadır. Siz Çimstone Mutfak tezgahınızın yüzeyine kesici,delici yada darbe sonucu zarar vermezseniz her zaman ilk günkü parlaklığında tezgahınız kullanımızda olacaktır. Bu nedenle kesme tahtası gibi yardımcı mutfak aletleri her zaman belenco tezgahınızın koruyucu malzemeleridir, sürekli kesme tahtası kullanılmalıdır.

Ayrıca Çimstone tezgahınızın üzerine buzdolabından yeni çıkmış malzeme yada aşırı sıcak malzemeler direk konulmamalı mutlaka nihale kullanılmalıdır.

Çimstone Tezgah Çeşitleri


Çimstone Tezgah genelikle kolay kullanım ve hijyenik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Belenco Tezgah fiyatları granit tezgah yada belenco mutfak tezgahı fiyatlarına göre daha yüksektir. Ancak Çimstone tezgah mutfak dekorasyonu açısından daha dekoratiftir.

Çimstone mutfak tezgahı çeşitleri ise tezgah renklerine göre yani çimstone kartela renklerine göre ve mutfak tezgahının şekline göre çeşitlendirilir.

Tezgah çeşitleri yuvarlak ( oval tezgah ), Kare Mutfak Tezgahı ve dikdörtgen mutfak tezgahı olarak sıralanabilir.

E-Bülten Tüm Yeniliklerimizden Faydalanmak İçin Listemize E-Postanızı Ekleyin!
©2017 - Çimstone Tezgah . Tüm Hakları Saklıdır.